get('tag_id');$tag_id = '';if ($tag_id != NULL) { $tag = $tag_id . ''; echo ' id="' . $tag . '"'; }?> &$item) : $class = ''; if ($item->flink == "") { $item->flink = "javascript:;"; } if (in_array($item->id, $path)) { $class .= ' s5_mobile_sidebar_active'; } if (!empty($class) && count($path)==1) { $class = ' class="'.trim($class) .'"'; } if ($item->level==1) { if ($item->deeper) { echo "

".$item->title."

"; echo "
"; } else { echo "

".$item->title."

"; continue; } } else { echo '
 • '; } // Render the menu item switch ($item->type) : case 'separator': case 'url': case 'component': if (!$item->deeper || $item->level > 1) { $sidebar_file = dirname(__FILE__) . '/sidebar_' . $item->type . '.php'; require $sidebar_file; } break; default: if (!$item->deeper || $item->level > 1) { $sidebar_url = dirname(__FILE__) . '/sidebar_url.php'; require $sidebar_url; } break; endswitch; // The next item is deeper. if ($item->deeper) { echo '
   '; } // The next item is shallower. elseif ($item->shallower) { echo ''; echo str_repeat('
  ', $item->level_diff); } // The next item is on the same level. else { echo '
 • '; } if (@$list[$i+1]->level==1 || !@$list[$i+1]->level) { echo '
  '; }endforeach;?>
  LGS Soru Bankası
  Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

  Dinkulturu.Org'un profesyonel kadrosu tarafından hazırlanan kitabın tamamına yakını güncel nitelikli sorulardan oluşsa da; ayrıntılı LGS istatistikleri, önemli kavramlar, konu özetleri, farklı türlerde değerlendirme etkinlikleri gibi LGS için yüksek başarı getirecek bütün yardımcı detaylar düşünülmüş ve kitapta yer verilmiştir. "Kitap dolsun da sorusu nasıl olursa olsun" mantığı ile hazırlanmış birçok LGS hazırlık kitabından temel farkı hiçbir sorusu rastgele yazılmamış olup ciddi bir bilgisel yeterlilik, ölçme değerlendirme analizi, ve özgünlük süzgecinden geçtikten sonra kitaptaki yerini almıştır.  

  Kitap 224 sayfadan oluşmaktadır. Kitapta güncel LGS mantığında 668 Test Sorusu, yaklaşık 360 farklı türlerde (doğru-yanlış, düşün keşfet, şifreli metin vb.) etkinlik sorusu olmak üzere 1.000'e yakın soru yer almaktadır. Gerçekçi bir fikir vermesi açısından aşadaki bağlantılardan tanıtım borşürünü ve PDF örneğini indirip detaylı incelemenizi tavsiye ederiz. İnceleyin, farklı kaynaklar ile karşılaştırın, soru kalitesini test edin, İçerik ve soru kalitesini beğenirseniz; öğrencilerinize tavsiye edebilir, veya indirimli fiyatlarla toplu satın alabilirsiniz. Kitabımızı satın alabileceğiniz bayilerimiz ve diğer alışveriş platformları sayfanın altında yer almaktadır.

  Toplu siparişleriniz için alım miktarına bağlı olarak ciddi indirimler yapmaktayız. İndirimli fiyatlar hakkında bilgi almak için  0551 072 44 11 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Tekli alımlar için sayfanın altında yer alan sanal mağazalarımızdan birini veya bayilerimizi tercih edebilirsiniz. Kitabımız ile ilgili aklınıza takılan sorular için belirtilen telefon numaramızdan bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

  Öne Çıkan Özellikleri

  Kalıplaşmış ifadeler, sorunun ilk cümlesini okurken direkt cevabını gösteren, kalıplaşmış sorulardan sıkılmışsanız kitabımıza göz atmanızda fayda var. Bu kitabın içeriği Güncel LGS mantığı ile % 100 uyumlu yeni nesil beceri temelli özgün sorulardan oluşmaktadır. Anlama, yorumlama, sonuç çıkarma ve mantıksal sınama gibi bütün öğrenme düzeylerine hitap eden soru çeşitliliğine özen gösterilmiştir. Kitapta yer alan soruların yaklaşı  % 45'i konu ve kazanım odaklı konu testlerinden, yaklaşık % 45'i ünitenin bütün konu ve kazanımlarını içerecek şekilde değerlendirme testlerinden yaklaşık % 10'u ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi LGS sorumluluk alanının tamamını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. 

  LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorumluluk alanı dikkate alınarak, öğrencilerin merkezi sınavda sorumlu oldukları konular kolay anlaşılır ve sade bir formatta özet olarak ele alınmıştır. Konuların önemli kısımları spot cümleler şekilde maddeleştirilerek öğrencilerin daha kolay kavrayabileceği bir formata dönüştürülmüştür. Öğrencilere anlama ve yorumlama noktasında zor gelebilecek noktalar özel olarak ele alınarak öğrencilerin kolay anlayabileceği bir fomatta ifade edilmiştir. Kitapta yer alan konu özetlerini öğrencilerin ders ve kursta önemli bilgileri not aldıkları bir defter gibi de düşünebilirsiniz.

  Her ünitetin başlangıcında ünitenin son beş yıllık süreçte Merkezi sınavlardaki durumu anlaşılır bir formatta ele alınmıştır. Hangi konudan kaç soru sorulmuş, bu soruların konu ve kazanımlara göre yüzde olarak oransal dağılımı anlaşılır bir formatta açıklanmıştır. Dahası sorulmuş soruları bir tık ile indirip çözmek veya incelemek isteyen öğrencilere sistematik ulaşım imkanı sağlanmıştır. 

  Her ünitenin başlangıcında konuların hem daha iyi öğrenilebilmesi hem de konular arasındaki ilişkinin doğru ve sağlam temellere oturtulabilmesini sağlamak amacı ile ilgili ünitenin konuları için önemli görülen kavramlar açıklamları ile birlikte verilmiştir. Bu sayede öğrencilerin ünite kapsamında yer alan bütün kavramları kolayca öğrenmesi, gerektiğinde anlaşılır bir fotmatta gözden geçirebilmesine imkan sağlanmıştır.

  Her ünite için konuların farklı öğrenme boyutlarına hitap edecek formatta; Bulmca, Doğru Yanlış, Şifreli Metin, Düşün Keşfet ve Boşlukları Doldur gibi zengin etkinlik çeşitlerine yer verilmiştir. İster ders ve kurs ortamında öğretmen rehberliğinde işlemeye uygun ister bireysel çalışmaya imkan verecek şekilde kurgulanan etkinliklerle öğrencilerin LGS hazırlık sürecinde sorumlu oldukları konu ve kazanımları daha eğlenceli şekilde ve daha kolay öğrenebilmesi hedeflenmiştir.

  Her ünite sonunda öğrencilerin ilgili ünitenin konu ve kazanımlarını ne oranda öğrenip içseleştirebileldiğini ortaya koyacak değerlendirme ölçeğine yer verilmiştir.  Konuların önemli noktalarını içeren bilgilerden özenle yapılandırılmış 18 maddeden oluşan bu bölümler öğrencilere öğrenme durumlarına yönelik geri bildirim fırsatı sağlayarak, eksik ve hatalarını zamanında görüp düzeltme fırsatı sağlıyor.

  Her ünite için ihtiyaç duyan öğrencilerin ilgili sayfalarda yer alan karekod yardımı ile kolayca ulaşabileceği interaktif içerik desteği yer almaktadır. Gerek Dinkulturu.org tarafından hazırlanan ünite ile alakalı interaktif konu anlatım içeriğine gerek konulara göre özel olarak hazırlanmış çıkmış interaktif soru çözümlerine erişebilmektedir. Ayrıca yine karekod desteği ile ulaşılabilen kitabımıza özel soru çözüm grubuna dahil olunarak anlaşılamayan sorular doğrudan yazarına sorularak çözümü kendisinden dinlenebilmektedir.

  Kitabımızın kolay kullanımlı akıllı tahta uygulaması mevcuttur. İster dinkulturu.org üzerinden online olarak, ister internet bağlantısına ihtiyaç duymayan offonline kullanabilirsiniz. Kolay kullanımlı akıllı tahta uygulaması öğretmenlerimizin ders alnatırken veya soru çöüzüm yaparken ihtiyaç duyabilecekleri; yazma, çizme not alma, gelişmiş arama, büyütme küçültme, gelişmiş arama, sayfa görünümünü özelleştirme gibi birçok fonksiyonu içermektedir.

  Kitabın son bölümünde bütün konu ve kazanımları kapsayan güncel LGS tarzında özgün sorulardan oluşan genel deneme sınavlarına yer verilmiştir. Güncel LGS Sınav mantığı ile uyumlu sorulardan oluşan deneme sınavları ile öğrencilerin gerçek sınavdan önce kendilerini gerçekçi bir formda deneyebilmeleri hedeflenmiştir.

  Kitabımızı kargo ücreti ödemeden; Kredi kartı, EFT/Havale veya Kapıda ödeme seçenekleri ile sanal mağazamız www.kesmankitap.com üzerinden satın alabilirsiniz. Sitemiz üzerinden verilen kitap siparişleri mümkünse aynı gün veya bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilmektedir. kesmankitap.com üzerinden verilen siparişler Türkiye'nin her yerine PTT kargo ile gönderilmektedir. Alternatif bir seçenek olarak Türkiye'nin aşağıda yer alan popüler alışveriş platformlarından da yine hızlı kargo imkanı ile kitabımızı temin edebilirsiniz.

  Online Satın Alma Seçenekleri

  İndirimli Fiyatlarla Toplu Alım Seçenekleri İçin

  Dilerseniz toplu alımlar için whatsApp üzerinden bizimle iletişime geçerek indirimli fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
  Dilerseniz Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinde yer alan kitabımızı temin edebileceğiniz bayi veya satış noktalarımızın iletişim bilgilerini inceleyebilir, satın almak için iletişime geçebilirsiniz.

  Dinkulturu.Org kalitesinde Kaynak Kitaplar

  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.
  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.
  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.
  Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl