get('tag_id');$tag_id = '';if ($tag_id != NULL) { $tag = $tag_id . ''; echo ' id="' . $tag . '"'; }?> &$item) : $class = ''; if ($item->flink == "") { $item->flink = "javascript:;"; } if (in_array($item->id, $path)) { $class .= ' s5_mobile_sidebar_active'; } if (!empty($class) && count($path)==1) { $class = ' class="'.trim($class) .'"'; } if ($item->level==1) { if ($item->deeper) { echo "

".$item->title."

"; echo "
"; } else { echo "

".$item->title."

"; continue; } } else { echo '
 • '; } // Render the menu item switch ($item->type) : case 'separator': case 'url': case 'component': if (!$item->deeper || $item->level > 1) { $sidebar_file = dirname(__FILE__) . '/sidebar_' . $item->type . '.php'; require $sidebar_file; } break; default: if (!$item->deeper || $item->level > 1) { $sidebar_url = dirname(__FILE__) . '/sidebar_url.php'; require $sidebar_url; } break; endswitch; // The next item is deeper. if ($item->deeper) { echo '
   '; } // The next item is shallower. elseif ($item->shallower) { echo ''; echo str_repeat('
  ', $item->level_diff); } // The next item is on the same level. else { echo '
 • '; } if (@$list[$i+1]->level==1 || !@$list[$i+1]->level) { echo '
  '; }endforeach;?>
  LGS Deneme Sınavları
  Orjinal LGS Tadında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Deneme Sınavları

  Dinkulturu.Org'un profesyonel kadrosu tarafından hazırlanan kitabın tamamı güncel LGS tarzında özgün ve nitelikli sorulardan oluşmaktadır.

  Kitabımızın içeriği 20 Özgün LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Deneme Sınavından oluşmaktadır.

  "Kitap dolsun da sorusu nasıl olursa olsun" mantığı ile hazırlanmış birçok LGS kaynağında temel farkı hiçbir sorusu rastgele yazılmamış olup ciddi bir bilgisel yeterlilik, ölçme değerlendirme analizi, Güncel LGS mantığına Uygunluk ve özgünlük süzgecinden geçtikten sonra kitaptaki yerini almıştır.

  Kargo ücretlerinin yüksekliğinden dolayı bütün örnek taleplerine cevap veremesek de kitabın içeriğini detaylı incelemek isteyen dkab öğretmeni meslektaşlarımıza kitabın tamamını inceleyebilecekleri özel bir linki mesaj olarak gönderiyoruz. Bunun için aşağıda yer alan tamamını incele butonunu kullanabilirsiniz.  

  Gerçekçi bir fikir vermesi açısından aşağıdaki bağlantılardan tanıtım broşürünü ve PDF örneğini indirip detaylı incelemenizi tavsiye ederiz. İnceleyin, farklı kaynaklar ile karşılaştırın, soru kalitesini test edin, İçerik ve soru kalitesini beğenirseniz; öğrencilerinize tavsiye edebilir, veya indirimli fiyatlarla toplu satın alabilirsiniz. Kitabımızı satın alabileceğiniz bayilerimiz ve diğer alışveriş platformları sayfanın altında yer almaktadır.

  Toplu siparişleriniz için alım miktarına bağlı olarak ciddi indirimler yapmaktayız. İndirimli fiyatlar hakkında bilgi almak için  0551 072 44 11 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Tekli alımlar için sayfanın altında yer alan sanal mağazalarımızdan birini veya bayilerimizi tercih edebilirsiniz. Kitabımız ile ilgili aklınıza takılan sorular için belirtilen telefon numaramızdan bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

  Öne Çıkan Özellikleri

  Ders kitaplarındaki bilgilerin olduğu gibi kopyala yapıştır yapılarak oluşturulan ilk cümlesini okurken direkt cevabını ele veren, aynı ifadelerin, ayetlerin, hadislerin onlarca soruda tekrar tekrar kullanıldığı, kalıplaşmış sorulardan artık sıkılmışsanız  ve soru çözmeyi vakit öldürme modundan çıkarıp öğrencileri geliştirecek birşeyler arıyorsanız kitabımıza göz atmanızda fayda var. Bu kitabın içeriği Güncel LGS mantığı ile % 100 uyumlu özgün sorulardan oluşmaktadır. Anlama, yorumlama, sonuç çıkarma ve mantıksal sınama gibi bütün öğrenme düzeylerine hitap eden soru çeşitliliğine özen gösterilmiştir.

  Bizim kitabımızdaki soruların en önemli özelliklerinden biri de aynı gerçek sınavlarda olduğu gibi "NET CEVAPLI" olmasıdır. Öğrenciyi, hatta öğretmeni ikilem içinde bırakmaz. Ders kitabında yazanlara göre yorumlandığında farklı, öğretmenin anlattıklarına göre farklı çıkmaz. Sorularımızın zoru da kolayı da karmaşan uzak, tam da sınavda çıkan soruların yalınlığındadır.

  Deneme sınavlarında yer alan sorular aynı gerçek sınavda olduğu gibi konulara göre dengeli dağıtılmıştır. Yani kitabımızda yer alan deneme sınavlarının hiçbirinde belli konulara yığılmış sorular bulunmaz, gerçek sınavda öğrencinin karşısına gelebilecek soru dağılımı ne ise bizim ki de ona yakındır.

  Kitabımızda; Her ne kadar bir yönüyle Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi müfredatına dokunsa da öğrencilerin girecekleri LGS sınavında karşılaşmayacağı konu ve kazanımların dışına taşan, ezber bilgi gerektiren, hiçbir soru yer almaz. 

  Kitabımızda yer alan denme sınavları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 2023 LGS'nin sorumluluk alanına göre hazırlanmıştır. Yayınlanan sorumluluk alanının dışında herhangi bir soru yoktur. 2023 LGS ile 0 uyumlu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi deneme sınavlarından oluşmaktadır. Bu kapsamda kitabımızda yer alan bütün sorular 1. dönem din kültürü ve ahlak bilgi derslerinde işlenen Kader İnancı, Zekat ve Sadaka üniteleri ile Din ve Hayat ünitesinin ilk iki konusundan hazırlanmıştır.

  Biz vasat kalitedeki içeriği gösterişli kapaklar ile süsleyerek ortaya konan ürünün kalitesinden ziyade maddi getirisini önceleyerek bunu piyasaya sunabilmeyi becerebilenlerden değiliz maalesef. Hiçbir zaman öyle de olmak istemiyoruz açıkçası... Kalitesi ile farkını hissettirecek bir eser ortaya koymak, bunu tercih eden öğretmen ve öğrencileri memnun etmek ön önemli gayemizdir. Bu nedenle kitaplarımızı olabilecek en ekonomik şartlarda öğretmen ve öğrencilere sunmaya çalışırız.

  Deneme sınavlarında birçok kaynakta rastlayabileceğiniz; 2. sorunun bilgisi 9. sorunun cevabı için ipucu oluşturan, sorunun metnini okumaya gerek kalmadan sadece seçeneklerdeki tutarsızlıktan doğru cevabını ele veren, seçeneğini biri bir sözcükten meydana gelirken bir diğeri paragaf gibi olan sorular yok. Ölçme değerlendirme standartları neyi gerektiriyorsa ona uygun sorular hazırladık.

  Online Satın Alma Seçenekleri

  Kitabımızı kargo ücreti ödemeden; Kredi kartı, EFT/Havale veya Kapıda ödeme seçenekleri ile sanal mağazamız www.kesmankitap.com üzerinden satın alabilirsiniz. Sitemiz üzerinden verilen kitap siparişleri mümkünse aynı gün veya bir sonraki iş gününde kargoya teslim edilmektedir. kesmankitap.com üzerinden verilen siparişler Türkiye'nin her yerine PTT kargo ile gönderilmektedir. Alternatif bir seçenek olarak Türkiye'nin aşağıda yer alan popüler alışveriş platformlarından da yine hızlı kargo imkanı ile kitabımızı temin edebilirsiniz.

  Online Satın Alma Seçenekleri

  İndirimli Fiyatlarla Toplu Alım Seçenekleri İçin

  Dilerseniz toplu alımlar için WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçerek indirimli fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Toplu alımlarda alım miktarına göre satış fiyatdan ciddi oranda indirimler yapmaktayız.

  Dilerseniz Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinde yer alan kitabımızı temin edebileceğiniz bayi veya satış noktalarımızın iletişim bilgilerini inceleyebilir, satın almak için bulunduğunuz bölgedeki işletmeler ile iletişime geçebilirsiniz.

  Dinkulturu.Org kalitesinde Kaynak Kitaplar

  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.
  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.
  Mevlüt KESMAN kordinatörlüğündeki Dinkulturu.org'un profesyonel yazar kadrosu tarafından kaleme alınan bu kitabın Örnek PDF'sini ve tanıtım kitapçığını indirebilir bütün detaylı özelliklerini inceleyebilirsiniz.
  Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl