Soru Bankası

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

Dinkulturu.Org'un profesyonel kadrosu tarafından hazırlanan kitabın tamamına yakını güncel nitelikli sorulardan oluşsa da; ayrıntılı LGS istatistikleri, önemli kavramlar, konu özetleri, farklı türlerde değerlendirme etkinlikleri gibi LGS için yüksek başarı getirecek bütün yardımcı detaylar düşünülmüş ve kitapta yer verilmiştir. "Kitap dolsun da sorusu nasıl olursa olsun" mantığı ile hazırlanmış birçok LGS hazırlık kitabından temel farkı hiçbir sorusu rastgele yazılmamış olup ciddi bir bilgisel yeterlilik, ölçme değerlendirme analizi, ve özgünlük süzgecinden geçtikten sonra kitaptaki yerini almıştır.  

Kitap 200 sayfadan oluşmaktadır. Kitapta yaklaşık 560 soru bulunmaktadır. (Etkinlik soruları hariç) Gerçekçi bir fikir vermesi açısından aşadaki bağlantıdan PDF örneğini indirip inceleyebilirsiniz. İçerik ve soru kalitesini beğeğenirseniz; öğrencilerinize tavsiye edebililir veya indirimli fiyatlarla toplu satın alabilirsiniz.

Toplu siparişleriniz için alım miktarına bağlı olarak ciddi indirimler yapmaktayız. İndirimli fiyatlar hakkında bilgi almak için  0551 072 44 11 numaralı whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Tekli alımlar için aşağıdaki bağlantılardan N11.com veya trendyol.com mağazalarımıza ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular için belirtilen telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Online Satın Alma Seçenekleri

Bayilerimiz

İSTANBUL

İlçe

Adı

Adres ve İletişi Bilgileri

Gaziantep

Şehitkamil

SONGUR Kitap Kırtasiye

Mehmet Erdemoğlu Caddesi No:24/C, 27080 Şehitkamil/Gaziantep  Telefon: 0850 582 1235

Kütahya

Tavşanlı

BİRKARIŞ Kitap Kırtasiye

Durak Mh. İstasyon Cad. No: 1 Tavşanlı/Kütahya Telefon: 0274 612 17 17

İSTANBUL

Pendik

Mutlu Kitabevi

Kurtköy Mh. Rize Sk. No:7, 34912 Pendik/İstanbul Tel: 0552 289 59 29

İSTANBUL

Pendik

Elif Kitabevi

Kurtköy Mh. Kanarya Cd. No:1, 34912 Kurtköy/Pendik/İstanbul Telefon: 0850 304 5405

Kahramanmaraş

Onikişubat

Açık Kütüphane Kırtasiye (AKÜ)

Haydarbey Mh. Barbaros Cad. Kanuni Sitesi 23/B Onikişubat/Kahramanmaraş Tel: 0553 617 87 02

İndirimli Fiyatlarla Toplu Alım Seçenekleri İçin

Öne Çıkan Özellikleri

Kalıplaşmış ifadeler, sorunun ilk cümlesini okurken direkt cevabını gösteren, kalıplaşmış sorulardan sıkılmışsanız kitabımıza göz atmanızda fayda var. Bu kitabın içeriği Güncel LGS mantığı ile % 100 uyumlu yeni nesil beceri temelli özgün sorulardan oluşmaktadır. Anlama, yorumlama, sonuç çıkarma ve mantıksal sınama gibi bütün öğrenme düzeylerine hitap eden soru çeşitliliğine özen gösterilmiştir. Kitapta yer alan soruların yaklaşı  % 45'i konu ve kazanım odaklı konu testlerinden, yaklaşık % 45'i ünitenin bütün konu ve kazanımlarını içerecek şekilde değerlendirme testlerinden yaklaşık % 10'u ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi LGS sorumluluk alanının tamamını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır. 

LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorumluluk alanı dikkate alınarak, öğrencilerin merkezi sınavda sorumlu oldukları konular kolay anlaşılır ve sade bir formatta özet olarak ele alınmıştır. Konuların önemli kısımları spot cümleler şekilde maddeleştirilerek öğrencilerin daha kolay kavrayabileceği bir formata dönüştürülmüştür. Öğrencilere anlama ve yorumlama noktasında zor gelebilecek noktalar özel olarak ele alınarak öğrencilerin kolay anlayabileceği bir fomatta ifade edilmiştir. Kitapta yer alan konu özetlerini öğrencilerin ders ve kursta önemli bilgileri not aldıkları bir defter gibi de düşünebilirsiniz.

Her ünitetin başlangıcında ünitenin son beş yıllık süreçte Merkezi sınavlardaki durumu anlaşılır bir formatta ele alınmıştır. Hangi konudan kaç soru sorulmuş, bu soruların konu ve kazanımlara göre yüzde olarak oransal dağılımı anlaşılır bir formatta açıklanmıştır. Dahası sorulmuş soruları bir tık ile indirip çözmek veya incelemek isteyen öğrencilere sistematik ulaşım imkanı sağlanmıştır. 

Her ünitenin başlangıcında konuların hem daha iyi öğrenilebilmesi hem de konular arasındaki ilişkinin doğru ve sağlam temellere oturtulabilmesini sağlamak amacı ile ilgili ünitenin konuları için önemli görülen kavramlar açıklamları ile birlikte verilmiştir. Bu sayede öğrencilerin ünite kapsamında yer alan bütün kavramları kolayca öğrenmesi, gerektiğinde anlaşılır bir fotmatta gözden geçirebilmesine imkan sağlanmıştır.

Her ünite için konuların farklı öğrenme boyutlarına hitap edecek formatta; Bulmca, Doğru Yanlış, Şifreli Metin, Düşün Keşfet ve Boşlukları Doldur gibi zengin etkinlik çeşitlerine yer verilmiştir. İster ders ve kurs ortamında öğretmen rehberliğinde işlemeye uygun ister bireysel çalışmaya imkan verecek şekilde kurgulanan etkinliklerle öğrencilerin LGS hazırlık sürecinde sorumlu oldukları konu ve kazanımları daha eğlenceli şekilde ve daha kolay öğrenebilmesi hedeflenmiştir.

Her ünite sonunda öğrencilerin ilgili ünitenin konu ve kazanımlarını ne oranda öğrenip içseleştirebileldiğini ortaya koyacak değerlendirme ölçeğine yer verilmiştir.  Konuların önemli noktalarını içeren bilgilerden özenle yapılandırılmış 18 maddeden oluşan bu bölümler öğrencilere öğrenme durumlarına yönelik geri bildirim fırsatı sağlayarak, eksik ve hatalarını zamanında görüp düzeltme fırsatı sağlıyor.

Kitabın son bölümünde bütün konu ve kazanımları kapsayan güncel LGS tarzında özgün sorulardan oluşan genel deneme sınavlarına yer verilmiştir. Güncel LGS Sınav mantığı ile uyumlu sorulardan oluşan deneme sınavları ile öğrencilerin gerçek sınavdan önce kendilerini gerçekçi bir formda deneyebilmeleri hedeflenmiştir.

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.