Pendkab2

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

Din ve Hayat  LGS Din Kültürü Ünite Konu Özeti ve Çıkmış LGS Soruları

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi Din ve Hayat ünitesi ünite konu özeti. LGS hazırlık sürecinde öğrencilerin Din ve Hayat konularını hızlı tekrar etmesine olanak sağlayacak şekilde özenle hazırlanmıştır. 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine giren öğretmenler de bu güzel materyali ister indirip öğrencilerine gönderebileceği gibi isteyen de ders anlatımı ve lgs konu tekrarı için kullanılır. Hazırlanan konu özeti din ve hayat ünitesininin konuları ile ilgili kavram haritaları ile zenginleştirilmiştir. Ayrıca LGS'de geçmiş yıllarda din ve hayat ünitesinden sorulmuş sorular ilgli olduğu konuların sonuna ayrıntılı çözümleri ile birlikte eklenmiştir. Öğrenciler ünitenin konularını tekrar ederken aynı zamanda konular ile ilgili önceki yıllarda sorulmuş liselere giriş sınavı sorularını da detaylı olarak görebilmelerine imkan sağlanmıştır. Bu çalışmada Din, birey ve toplum, din birey ilişkisi, din toplum ilişkisi, dinin temel gayesi (Malın korunması, canın korunması, neslin korunması, dinin korunması, aklın korunması) Bir peygamber tanıyorum: Hz. Yusuf (A.s.) ve Bir sure tanıyorum; Asr Suresi ve Anlamı konu başlıkları kolay anlaşılabilecek özet formatında özenle ele alınarak güze ve etkileyici bir ders notu haline getirilmiştir. PDF formatındaki bu dökümanı sayfanın altındaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Dosyalar:
Name Oluşturulma Boyut İndirilme
pdf.png Din ve Hayat - LGS Ünite Konu Özeti ve Çıkmış Sorular (8. Sınıf 3. Ünite)
Tarih 2021-01-26 Dosya Boyutu 1.29 MB İndir 11.752 İndir

Dilerseniz bu materyal ile ilgili görüş, öneri, eleştri ve tavsiyelerinizi aşağıdaki iletişim formundan bize iletebilirsiniz.  

Materyale ulaşmada veya kullanımında herhangi bir problem yaşıyorsanız, aşağıdaki yorum formundan yaşadığınız problemi bildirerek en kısa sürede düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.