Pendkab2

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bulmaca İndir

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin Hz. Muhammed'in (s.a.v.) Örnekliği ünitesine yönelik hazırlanmış A4 boyutunda renkli bir materyaldir. Etkinlikte ünitenin özünü vurgulayan bilinçli bir metin seçilerek şifrelenmiş, uygulama esnasında verilen ipuçlarını kullanarak şifrelenmiş metnin öğrenciler tarafından çözülmesini sağlamayı hedeflemektedir. Bu yönüyle bilgiyi eğlenci hale getiren, öğretirken eğlendiren bir mantığa sahip olduğu söylenebilir.  2 sayfadan oluşan bu etkinliğin 2. sayfasına gerekli uyarı ve açıklamalar da eklenmiştir. İlk sayfasını çıktı alarak ve çoğaltarak 8.sınıf öğrencileri için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine yönelik hazırladığımız bu eğlenceli etkinlik için uygulama ve kullanım konusunda aklınıza gelebilecek; Bu etkinlik nasıl kullanılır? Ne işe yarar? Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinde Uygulanırken nelere dikkat edilir? Öğrenci üzerindeki etkisi nedir? Din Kültürü dersi için öğrencilere olumlu öğrenme katkıları nelerdir? gibi aklınıza gelebilecek her türlü sorunun cevabı etkinliğin yönergesinde mevcuttur. 

Lütfen Dikkat: Özellikle bazı cep telefonlarında kullanılan cihaza bağlı olarak indirme sorunları yaşanabilmektedir. Bu durumla karşılaşanlar dökümanı indirmek için bilgisayar bağlantısı tercih etmesi önerilir. 

Dosyalar:
Name Oluşturulma Boyut İndirilme
pdf.png Hz. Muhammed'in Örnekliği - Şifreli Bulmaca Etkinliği
Tarih 2020-04-09 Dosya Boyutu 390.33 KB İndir 3.074 İndir

Dilerseniz bu materyal ile ilgili görüş, öneri, eleştri ve tavsiyelerinizi BURADAKİ iletişim formundan bize iletebilirsiniz.  Materyale ulaşmada veya kullanımında herhangi bir problem yaşıyorsanız, aşağıdaki yorum formundan yaşadığınız problemi bildirerek en kısa sürede düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.