Pendkab2

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

Zekat Kavram Haritası - Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

Videoyu Aç         Videoyu İndir

Ortaokul, ilkokul ve imam hatip ortaokullarındaki 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin önemli ünitelerinden olan Zekat ve Sadaka ünitesine yönelik hazırlanan kavram haritası şeklinde kullanışlı vir dökümandır. LGS sınavında en fazla soru sorulan konulardan biri olan zekatın öğretimini kolaylaştıracak, temel noktalarının iyi öğrenlmesini sağlayacak ve gerektiğinde konu tekrarı için kullanılabilecek bir çalışmadır. Zekat konusunu bütün boyutları ile ele alan bu kısa videoyu internet bağlantısı meb hattı olan okullarda bile  sınıf ortamında projeksiyon veya akıllı tahtalarda problemsiz bir şekilde kullanmak mümkündür. Ayrıca arzu eden öğretmen ve öğrenciler videonun altında yer alan İndir butonunu kullanılarak bilgisayar veya tablet telefon gibi mobil cihazlara indirebilirler.

Bu materyal ile ilgili, kullanma konusunda herhangi bir sorun yaşıyorsanız veya görüş ve öneri ve tavsiyelerinizi iletmek istiyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

GAE-İç Sayfalar

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.