E-SUNUM

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

81 2

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi I. Ünite Kader İnancı 

SUNUMU GÖRÜNTÜLE         SUNUMU İNDİR (HTML5)

2018-2019 Eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlayan 8. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretim Programına göre güncellenmiştir.

 

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Sunumu etkileşimli tahta, tablet, akıllı telefon vb. bütün cihazlardan sorunsuz olarak görüntüleyebilir, tam performansla kullanabilirsiniz. Sunumun kullanımına ilişkin yönergelere sunumun açıklama sayfasından ulaşabilirsiniz. 

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin I. ünitesi ile ilgili bütün konuların özet olarak ele alındığı sunum, yüksek kalitede ve öğrencilerin dikkatini derse çekecek konuya uygun görsellerle de desteklenmiştir. Ayrıca sunum içerisinde ilgili konu başlıkları altına öğrencilerin öğrenme düzeylerini ölçmeye yardımcı çıkmış teog Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soruları eklenmiştir. 

Sunumda Yer Alan Konu Başlıkları

  • Allah Herşeyi Bir Ölçüye Göre Yaratmıştır.
  • Kader ve Evrendeki Yasalar.
  • İnsan İradesi ve Kader
  • İnsanın Özgürlüğü ve Sorumluluğu
  • İnsanın Çabası: Emek ve Rızık
  • Allah'a Güvenmek: Tevekkül
  • Ayet'el Kürsi ve Anlamı

Sunumu kullanım esnasında karşılaştığınız hataları veya yaşadığınız problemleri sayfanın altındaki yorum kısmından belirtebilirsiniz veya geliştirilmesi için öneri ve tavsiyelerinizi iletebilirsiniz.

GAE-İç Sayfalar

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.