E-SUNUM

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

Materyal Tasarım: Mustafa SARI - Mevlüt KESMAN - Bilal SÖNMEZ

Din ve Hayat - 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi III. Ünite - Din ve Hayat

SUNUMU GÖRÜNTÜLE        SUNUMU İNDİR (HTML5) 

PENDKAB tarafından hazırlanan bu sunumu etkileşimli tahta, tablet, akıllı telefon vb. bütün cihazlardan sorunsuz olarak görüntüleyebilir, tam performansla kullanabilirsiniz. Sunumun kullanımına ilişkin yönergelere hem indirmiş olduğunuz dosyada hem de sunumun açıklama sayfasından ulaşabilirsiniz. 

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin III. ünitesi ile ilgili bütün konuların özet olarak ele alındığı sunum, yüksek kalitede ve öğrencilerin dikkatini derse çekecek konuya uygun görsellerle de desteklenmiştir. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlayan yeni Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretim Programına göre hazırlanmıştır.

 

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Sunumda Yer Alan Konu Başlıklar

  • Din, Birey ve Toplum
  • Dinin Temel Gayesi
  • Zekat ve Sadakanın Bireysel ve Toplumsal Faydaları
  • Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Yusuf (A.s.)
  • Bir Sure Tanıyorum: Asr Suresi ve Anlamı

Sunumu kullanım esnasında karşılaştığınız hataları veya yaşadığınız problemleri sayfanın altındaki yorum kısmından belirtebilirsiniz veya geliştirilmesi için öneri ve tavsiyelerinizi iletebilirsiniz.

GAE-İç Sayfalar

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.