Yarışma ve Etkinlik

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 8. Sınıf düzeyinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendikleri 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularını pekiştirdikleri canlı yayın bilgi yarışmamızın 5.sini 14 Mayıs 2020 Perşembe günü saat 21.45'te gerçekleştirdik. 8. Sınıf öğrencilere yönelik düzenledğimiz bu yarışmaya 329 öğrenci katıldı. Toplam 12 sorudan oluşan yarışmamızın soruları Kader İnancı, Zekat ve Sadaka ve Din ve Hayat ünitelerinden geldi. 5.sini gerçekleştirdiğimiz 8.Sınıf canlı yayın bilgi yarışmamızın  sonuçlarına göre yüksek puan alan ilk 20 öğrencimizi aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Yarışma sonuçlarına göre en yüksek puanı alan öğrencinin kurallara uymayan durumundan dolayı ödülü iptal edilmiş olup 2.,3. ve 4. sırayı alan öğrencilere yarışma duyurusunda açıklanan ödüller gönderilecektir.

Ödüllü 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Bilgi Yarışması

 Yarışma Videosunu İzle

 

 

Bugüne kadar yapmış olduğumuz 8.sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Bilgi yarışmalarının tamamına katılmış öğrenciler arasında yaptığımız toplam puanlarına göre yapmış olduğumuz başarı sıralamasında ilk 3 sırayı alan öğrencilerimizi de ortaya koydukları başarıdan dolayı ödüllendireceğimizi son yarışma canlı yayınında ifade etmiştik. Bu kritere göre bugüne kadar yapılan yarışmaların hepsine katılıp en yüksek puanı elde eden öğrencilerimizin listesi de aşağıdadır. Bu sıralamada ilk 3'e giren öğrencilerimize de güzel bir kitap ile ödüllendireceğiz. Bu öğrencilerimizin instagram sayfamız veya sitemizin iletişim bölümünden bize ulaşmaları halinde ödüllerini en kısa zamanda kendilerine ulaştıracağız.

8. Sınıf Din Kültürü Bilgi Yarışması Sonuçları

Bu hafta itibari ile yarışmalarımıza uzun bir süre ara veriyoruz. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında bellirli zamanlarda bu tarz yarışmaları yapmaya devam edeceğimizi hatırlatalım. Genel olarak yapacağımız bu tarz etinliklerin duyurularını instagram sayfamızdan yapmaktayız. Yeni yarışmalardan haberdar olmak için kanalımıza abone olarak bildirimleri açık hale getirebilir veya güncel yarışma duyuruları için instagram hesabımızdan (İnstagram.com/Dinkulturu_org) bizi takip edebilirsiniz.

📌 Youtube Kanalımızın Adresi: https://bit.ly/din1035

GAE-İç Sayfalar

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.