BLOG

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

Peygamberimizin Hayatı Slayt

Başta Siyer, Hz. Muhammed'in Hayatı ve Peygamberimizin Hayatı gibi dersler olmak üzere, Peygamberimizin hayatını konu olan bütün eğitim kademelerindeki ünite ve konulara yönelik hazırlanmış, kolay kullanımlı ve estetik bir eğitsel materyaldir. 

SUNUMU GÖRÜNTÜLE       SUNUMU İNDİR (HTML5)

Sunumu etkileşimli tahta, tablet, akıllı telefon vb. bütün cihazlardan sorunsuz olarak görüntüleyebilir, tam performansla kullanabilirsiniz. Sunumun kullanımına ilişkin yönergelere sunumun açıklama sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Peygamberimizin doğumundan vefatına kadar ilgili bütün konuların 40 farklı başlık altında özet olarak ele alındığı sunum, yüksek kalitede ve öğrencilerin dikkatini derse çekecek konuya uygun görsellerle de desteklenmiştir. Sunumun kolay kullanımı için gelişmiş ve işlevsel hızlı menü sistemi eklenmiştir. Bu sunumun oldukça geniş bir kullanım alanı olacağından sadece html5 değil, powepoint, flash ve pdf versiyonları da sunulmuştur.

Sunumda Yer Alan Konu Başlıkları

  • Peygamberimizin Doğrumu ve Çocukluk Dönemi
  • Peygamberimizin Gençlik Dönemi
  • Peygamberliğin İlk Yılları ve Mekke Dönemi
  • Medine Dönemi Olayları ve Vefatı

Sunumu kullanım esnasında karşılaştığınız hataları veya yaşadığınız problemleri sayfanın altındaki yorum kısmından belirtebilirsiniz veya geliştirilmesi için öneri ve tavsiyelerinizi iletebilirsiniz.

GAE-İç Sayfalar

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.