E-SUNUM

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

Son Beş Yılın Çıkmış LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soruları - Din ve Hayat

Din ve Hayat Ünitesi Çıkmış LGS Soru ve Çözümleri Etkileşimli Sunumu

SUNUMU GÖRÜNTÜLE        KULLANIM KLAVUZU

Liselere Giriş Sınavı (LGS) ve Teog'da son beş yıllık süreçte 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden sorulan soruları içeren etkileşimli slayt türündeki bu çalışma; başta akıllı tahta olmak üzere telefon, tablet veya tarayıcı destekli bütün cihazlar üzerinden online olarak kullanılabilir. 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin merkezi sınanlarda çıkmış sorularını içeren bu etkileşimli slayt ı online görüntüle butonunu tiklayarak kullanabilirsiniz. LGS'ye hazırlık kapsamında Ortaokul ve İHO 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersine yönelik hazırlanan bu çalışmada yer alan sorular şu konuları kapsamaktadır; Din, Birey ve Toplum, Dinin Temel Gayesi, Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Yusuf (a.s.), Bir Sure Tanıyorum: Asr Suresi ve Anlamı. Din Kültürü öğretmenlerinin derslerde etkili olrak kullanabilmesi, gerektiğinde sorular üzerinde açıklama veya anlatım yapabilmesi için kalem ve silgi gibi işaretleme araçları da eklenmiştir. Bu kapsamlı çalışmayı 2020-2021 yılının başında yayınladığımız; yeni nesil sorular ve zengin etkinlik çeşitlerinden oluşan Kesman Kitap markası ile yayınlanan 8.Sınıf Beceri Temelli LGS Hazırlık Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Özet Konu Anlatımlı Soru Bankası isimli kitabımızı kullanan öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için kitap üzerindeki karekod desteği ile doğrudan ulaşabileceği formatta hazırlamıştık. Seri halinde web sitemiz üzerinden de yayınlayarak, lgs hazırlık sürecinde isteyen her öğretmen ve öğrencinin online olarak kullanabileceği şekilde yapılandırdık.

 

Önemli Not: Online versiyonunun kullanımında bazı mobil telefonlarda, kullanılan telefonun donanım özelliklerine bağlı olarak google chrome tarayıcılarda slaytı  görüntüleme sorunu oluşabilmektedir. Sorunsuz bir görüntüleme ve konullanım deneyimi için mozilla firefox isimli tarayıcıyı tavsiye ederiz.

Dilerseniz telefon veya tablet üzerinden slaytın ilk defa açılışındaki sayfadan cihazınızın sahip olduğu işletim sistemine göre gerekli mobil uygulamayı kurarak, telefona indirebilir, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan da sorunsuz kullanabilirsiniz.

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için instagram sayfamızdan  İnstagram.com/Dinkulturu_Org  veya telegram kanalımızdan http://t.me/din_kulturu bizi takip edebilirsiniz.

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.