dkab sınav

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Yazılı Sınavları

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1. Dönem 2. Yazılı Soru ve Cevapları

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 1. Dönem 2. Yazılı Soru ve Cevapları. Karma türde hazırlanan bu sınav; boşluk doldurma, eşleştirme, sıralama ve kaliteli test sorularından oluşmaktadır. Dört bölüm şeklinde hazırlanan sınavda her bölümün puanlamasına ilişkin açıklayıcı bilgi öğrencilerin de rahatlıkla görüp anlayabileceği şekilde sınav kâğıdı üzerinde gösterilmiştir. İndirip kullanmayı düşünen her din kültürü ve ahlak bilgi öğretmeni sınav kâğıdını kendi kişisel bilgilerine göre yapılandırabilir. Hazırlık esnasında 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin; 1. Dönem 2. Yazılı sınavına kadar işlenmesi gereken bütün konularını kapsayacak şekilde planlanmış olup ayrıca konulara göre dengeli bir soru dağılımı esas alınmıştır. Sınavın hazırlanışı esnasında dersinin sınav için belirlenmiş sorumluluk alanında yer alan konu ve kazanımların önem derecesi ve öğretim programındaki ağırlıklarına göre planlama yapılarak öğretmenlere nitelikli bir ölçme değerlendirme fırsatı oluşturulmaya çalışılmıştır. Ayrıca sınav sorularında son konulardan ilk işlenen konulara doğru azalarak giden soru oranı tercih edilmiştir. Sınavda yer alan sorular tek sayfalık A4 kâğıdına arkalı önlü yazdırılabilecek şekilde tasarlanmış olup, her türlü bilgisayar ortamında taşma veya kayma olmaksızın çıktı alınabilecek şekilde tasarlanmıştır. Son olarak 3 sayfa olarak hazırlanan bu dokümanın ilk iki sayfası öğrencilerinize uygulayabileceğiniz yazılı olup, 3. sayfa ise öğretmenler için genel açıklama ve cevap anahtarını içermektedir. Bu yüzden kullanım esnasında dokümanın 3. sayfasının yazdırılmasına gerek yoktur.

Bu sınav dokümanın içeriğinde yer alan bilgiler hazırlandıktan sonra; imla, dilbilgisi ve mantıksal tutarlılık gibi birçok yönden eleştirel bir bakış açısı ile gözden geçirilmiştir. Ancak yine de gözden kaçabilen hatalar olabileceğini göz önünde bulundurarak lütfen sınav kağıdını çoğaltmadan önce dikkatlice gözden geçirmeniz tavsiye edilir.

Not: Cevap anahtarında bildilen hata doğrultusunda 5 Ocak 2020 tarhinde güncelleme yapılmıştır.

Dosyalar:
Name Oluşturulma Boyut İndirilme
pdf.png Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 8. Sınıf 1. Dönem 2. Yazılı
Tarih 2019-12-20 Dosya Boyutu 1.79 MB İndir 5,955 İndir
 

 

Sunumu kullanım esnasında karşılaştığınız hataları veya yaşadığınız problemleri sayfanın altındaki yorum kısmından belirtebilirsiniz veya geliştirilmesi için öneri ve tavsiyelerinizi iletebilirsiniz.

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.