Yarışma ve Etkinlik

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Kahoot Bilgi Yarışması

Değerli Meslektaşlarımız, Sevgili Öğrenciler;

Her hafta çarşamba günü youtube kanalımız üzerinden canlı olarak yaptığımız 7.sınıf öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde öğrendiklerini pekiştirebileceği canlı yayın bilgi yarışmasının 3.cüsünü 6 Mayıs 2020 Çarşamba saat 21.40'da düzenliyoruz. Toplam 12 sorudan oluşacak bu haftaki yarışmamızın soruları Melek ve Ahiret İnancı, Hac ve Kurban Ahlaki Davranışlar ünitelerinden sorulacaktır. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni meslektaşlarımız da öğrencilerini haberdar ederek yarışmaya yönlendirebilir. Arzu eden bütün 7.Sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmamız, YouTube kanalımızdan canlı olarak yayınlanacaktır. Yarışma öncesinde canlı yayın 21.25'ten itibaren başlayacaktır. Zamanında katılım gösterebilmek adına Kanalımıza abone olup bildirimleri şimdiden açık hale getirebilirsiniz.

📌 Youtube Kanalımızın Adresi: https://bit.ly/din1035

Yarışma ilgili Bilgiler

  • Tarih: 6 Mayıs 2020 Çarşamba
  • Canlı yayın Başlangıç Saati: 21.30
  • Yarışma Başlangıç Saati: 21.40
  • Kanal: https://bit.ly/din1035

 

 29 Nisan 2020 Çarşamba Tarihinde Yapmış Olduğumuz Yarışmayı Sizlere Fikir Vermesi Açısından İzlemek İçin: https://youtu.be/1n6bnszlZAU

📌 Yarışmaya Nasıl Katılabilirim?

"Yarışma esnasında yarışmaya nasıl katılabilirim?" yönünde öğrencilerden çok fazla soru gelmektedir. Yarışma öncesinde aşağıdaki açıklamaların dikkatlice okunarak gerekli hazırlıkların zamanında yapılması sorunsuz bir yarışma için önem arzetmektedir. 

1. Yarışmamız kahoot üzerinden yapılmaktadır. Yarışma esnasında sorulara cevap verebilmek için canlı yayında verilecek pin kodu ile yarışmaya katılabilirsiniz. (Tablet, cep telefonu vb.)

2. Diğer cihazımızla da saat 21.30’dan itibaren YouTube üzerinden yayınlanacak canlı yayını takip etmelisiniz. Yarışma soruları canlı yayında ekrana yansıtılacaktır.

3. "Yarışmaya Nasıl Katılabilirim?" sorusunun cevabını görsel olarak anlattığımız şu videoyu (https://bit.ly/din1038) seyrederek, sorunsuz bir şekilde katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Yarışma Ödülleri

Peygamberimizin Güldüren Şakaları - Musa Mert - Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Tavsiye KitapBu organizasyonu gerçekleştirmedeki temel amacımız Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için öğrencilere eğlenceli bir deneyim yaşatmak olsa da yarışmaya katılacak öğrencilerimize çam sakızı çoban armağanı küçük bir ödülü de göz ardı etmemeye çalıştık. Yarışma sonunda ilk 3’e girecek öğrencilerimizden 1.'ye 16 GB'lık bir flash bellek; 2. ve 3. olan öğrencilere ise Eğitimci Yazar Musa Mert Hocamız tarafından yazılan ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için düzenlenen böyle bir yarışmanın ruhuna da uygun olan "Peygamberimizin Güldüren Şakaları" isimli güzel bir kitabı kargo ücreti de tarafımızdan karşılanacak şekilde hediye olarak göndereceğiz. Yanda görseli bulunan yarışma ödülü kitabı daha detaylı incelemek isterseniz şu adresi (https://www.musamert.com/peygamberimizi-gulduren-sakalar_3_e.html) kullanabilirsiniz. Daha önceki yarışmalara katılarak bu kitabı ödül olarak alan öğrencilerimize farklı bir kitap yarışma ödülü olarak gönderilecektir.

  Yayınevi: Kayalıpark Çocuk
  Baskı Yılı: 2018
  Sayfa Sayısı: 112

GAE-İç Sayfalar

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.