Yarışma ve Etkinlik

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ödüllü Canlı Yayın Kahoot Bilgi Yarışması

Değerli Meslektaşlarımız, Sevgili Öğrenciler;

İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 8.sınıf öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde öğrendiklerini pekiştirebileceği canlı bir bilgi yarışması düzenliyoruz. Geçen hafta 1.sini gerçekleştirdiğimiz yarışmanın bu hafta ikinci ile devam edeceğiz. Toplam 16 sorudan oluşacak yarışmamızın soruları Kader İnancı, Zekât ve Sadaka, Din ve Hayat (İlk iki Konu) ünitelerinden sorulacaktır. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni meslektaşlarımız da öğrencilerini haberdar ederek yarışmaya yönlendirebilir. Arzu eden bütün 8.Sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmamız, YouTube kanalımızdan canlı olarak yayınlanacaktır. Kahoot’un sistemsel şartlar gereği kapasite 2000 yarışmacı ile sınırlı olduğundan zamanında katılım gösterebilmek adına katılmak isteyen öğrenciler şimdiden kanalımıza abone olup bildirimleri açık hale getirebilir.

📌 Youtube Kanalımızın Adresi: https://bit.ly/din1035

Yarışma ilgili Bilgiler

 

 16 Nisan 2020 Perşembe Tarihinde Yapmış Olduğumuz Yarışmayı Sizlere Fikir Vermesi Açısından İzlemek İçin: https://bit.ly/34M6Lws

📌 Nasıl Katılabilirim?

❗Öncelikle yarışma için 2 bağımsız cihaz gerekmektedir!

1. Yarışmamız kahoot.it adresi üzerinden yapılacaktır. Yarışma esnasında sorulara cevap verebilmek için bir cihazla (telefon, tablet vs.) bu siteyi takip etmelisiniz.

2. Diğer cihazımızla da saat 20.45’ten itibaren YouTube üzerinden yayınlanacak canlı yayını takip etmelisiniz. Yarışma soruları canlı yayında ekrana yansıtılacaktır. Yarışmanın pin kodu canlı yayın başladığında ekrana yansıtılacaktır.

3. "Yarışmaya Nasıl Katılabilirim?" sorusunun cevabını görsel olarak anlattığımız şu videoyu (https://bit.ly/din1038) seyrederek, sorunsuz bir şekilde katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Yarışma Ödülleri

Beyaz Gemi - Cengiz AytmatovBu organizasyonu gerçekleştirmedeki temel amacımız Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için öğrencilere eğlenceli bir deneyim yaşatmak olsa da yarışmaya katılacak öğrencilerimize çam sakızı çoban armağanı küçük bir ödülü de göz ardı etmemeye çalıştık. Yarışma sonunda ilk 3’e girecek öğrencilerimize geçen hafta yaptığımız yarışmada olduğu gibi dkabafis.com tarafından LGS’ye girecek 8.sınıf öğrencilerine yönelik özenle hazırlanan 8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ünitelerinin kritik özet bilgilerini içeren, Kazanım odaklı zihin haritaları ile görselletirillmiş basılı afiş bellek seti ve okumak için güzel bir kitap olan Cengiz Aytmatov'un Beyaz Gemi isimli romanı kargo ücreti tarafımızdan karşılanacak şekilde gönderilecektir. Afiş Bellek'in tanıtım videosundan incelemek için: https://bit.ly/din1039 

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.