Yarışma ve Etkinlik

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Canlı Yayın Kahoot Bilgi Yarışması

Değerli Meslektaşlarımız, Sevgili Öğrenciler;

İçinde bulunduğumuz zorunlu tatil günlerinde okul ortamından uzak kalan 7.sınıf öğrencilerimizin katılarak hem eğlenip hem de öğrendiklerini pekiştirebileceği canlı bir bilgi yarışması düzenliyoruz. Toplam 16 sorudan oluşacak yarışmamızın soruları Melek ve Ahiret İnancı, Hac ve Kurban Ahlaki Davranışlar ünitelerinden sorulacaktır. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni meslektaşlarımız da öğrencilerini haberdar ederek yarışmaya yönlendirebilir. Arzu eden bütün 7.Sınıf öğrencilerinin katılabileceği yarışmamız, YouTube kanalımızdan canlı olarak yayınlanacaktır. Kahoot’un sistemsel şartlar gereği kapasite 2000 yarışmacı ile sınırlı olduğundan zamanında katılım gösterebilmek adına Kanalımıza abone olup bildirimleri açık hale getirebilirsiniz.

📌 Youtube Kanalımızın Adresi: https://bit.ly/din1035

Yarışma ilgili Bilgiler

 

 16 Nisan 2020 Perşembe Tarihinde Yapmış Olduğumuz Yarışmayı Sizlere Fikir Vermesi Açısından İzlemek İçin: https://bit.ly/34M6Lws

📌 Nasıl Katılabilirim?

❗Öncelikle yarışma için 2 bağımsız cihaz gerekmektedir!

1. Yarışmamız kahoot.it adresi üzerinden yapılacaktır. Yarışma esnasında sorulara cevap verebilmek için bir cihazla (telefon, tablet vs.) bu siteyi takip etmelisiniz.

2. Diğer cihazımızla da saat 20.45’ten itibaren YouTube üzerinden yayınlanacak canlı yayını takip etmelisiniz. Yarışma soruları canlı yayında ekrana yansıtılacaktır. Yarışmanın pin kodu canlı yayın başladığında ekrana yansıtılacaktır.

3. "Yarışmaya Nasıl Katılabilirim?" sorusunun cevabını görsel olarak anlattığımız şu videoyu (https://bit.ly/din1038) seyrederek, sorunsuz bir şekilde katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Yarışma Ödülleri

Peygamberimizin Güldüren Şakaları - Musa Mert - Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Tavsiye KitapBu organizasyonu gerçekleştirmedeki temel amacımız Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için öğrencilere eğlenceli bir deneyim yaşatmak olsa da yarışmaya katılacak öğrencilerimize çam sakızı çoban armağanı küçük bir ödülü de göz ardı etmemeye çalıştık. Yarışma sonunda ilk 3’e girecek öğrencilerimize Eğitimci Yazar Musa Mert Hocamız tarafından yazılan ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için düzenlenen böyle bir yarışmanın ruhuna da uygun olan "Peygamberimizin Güldüren Şakaları" isimli güzel bir kitabı kargo ücreti de tarafımızdan karşılanacak şekilde hediye olarak göndereceğiz. Yanda görseli bulunan yarışma ödülü kitabı daha detaylı incelemek isterseniz şu adresi (https://www.musamert.com/peygamberimizi-gulduren-sakalar_3_e.html) kullanabilirsiniz.

  Yayınevi: Kayalıpark Çocuk
  Baskı Yılı: 2018
  Sayfa Sayısı: 112

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.