BLOG

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi SunularıGeçtiğimiz yıl hazırlanan 8. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ünitelerini kapsayan etkileşimli sunumlar .exe uzantılı flash formatında hazırlanarak paylşıma sunulmuştu. Kullanımı kolay olması ve hiçbir ek yazılıma ihtiyaç duymadan bilgisayar ve akıllı tahtalarda kullanılması bu tercihimizde etkili olmuştu. Avantaj ve dejavantajları değerlendirildiğinde flash formatının işlevsel olmasına karşın sağlıklı bir tercih olmadığı şeklinde bir kanaat ortaya çıktı.

Uzantısından dolayı ortaya çıkan virüs uyarıları, akıllı tahtalarda açmak isterken yönetici şifresi isteme gibi bildirilen  çeşitli problemlerden dolayı, bununla birlikte flash formatının mobil cihazlarda işlevsiz kalması gibi sebeplerden ötürü sunulacak bütün etkileşimli sunumların Html5 formatında olacaktır. İnternete bağlanan akıllı tahtalarda ister online görüntüleyebilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız henüz yoksa da Html5 formatında indirip dilediğiniz zaman, dilediğiniz cihazda kullanabilirsiniz.  Ayrıca sunumların ders notu şeklinde çıktısını almak isteyenler için de ilerleyen zamanlarda PDF formatında indirilebir dosyaları siteye eklenecektir.

GAE-İç Sayfalar

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.