BLOG

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Beceri Temelli Soru Bankası

Teog'da Açık Uçlu Soru DönemiMilli eğitim Bakanlığı tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmasa da bakanlık yetkililerine dayandırılan haberlerde 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren TEOG sınavlarında açık uçlu soru döneminin başlayacağı ifade ediliyor. Her teog sınavında 6 ile 8 adet olduğu ifade edilen açık uçlu soruların deyatlarına ilişkin herhangi bir resmi açıklama henüz yapılmadı. Her yıl ağustos ayında yayınlana teog sınavlarına ilişkin sınav takvimi ve öğrencilerin sınavlar kapsamında sorumlu olduğu bölümlerin açıklanmasıyla şimdilik ortada dolaşan bu önemli gelişmenin bütün boyutlarıyla öğretmen-öğrenci ve velilere açıklanacağı öngörülmektedir.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için konu ele alındığında öğrencileri ve öğretmenleri tedirgin edecek bir durumun olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Zira Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi sözel bir ders olduğu için teog kapsamında kavramların, temel ilkelerin ve açık uçlu soru olarak gelebilecek diğer unsurların büyük bir titizlikle öğrencilere benimsetildiği geçmiş sınavlarda ortaya çıkan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Türkiye ortalamalarından anlaşılmaktadır. Öğrencileri sınav sürecinde not tutmaya özendirme, temel kavramların ve anlamlarının öğrenileceği bir biçimde bir eğitim metodu takip etmek bu yeniliği karşılamada en etkili yol olacaktır.

 

GAE-İç Sayfalar

Beceri Temelli LGS Din Kültürü Soru Bankası

8.Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası LGS Hazırlık

Yeni eklenen materyallerden zamanında haberdar olmak için Telegram Kanalımıza katılabilirsiniz. Kanala Katıl

Dinkulturu.org Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında öğretmen ve öğrencilere herhangi bir menfaat amacı taşımadan materyal sunmayı amaçlayan bir platformdur. Sitemizde yer alan bütün dosyalar öğretmen ve öğrencilerin kullanımı için özel olarak hazırlanıp sunulmaktadır. Hiçbir dökümanın doğrudan veya dolaylı olarak ticari bir maksatla (herhangi bir web platform üzerine yükleyip sağına soluna reklam doldurmak da dahil) kullanılması yasaktır. Ayrıntılı bilgi ve iletişim için tıklayınız.