Ana Sayfa
Giriş

Kayıt
SON EKLENENLER

Namaz (6.Sınıf II. Ünite) Slayt
Namaz (6.Sınıf II. Ünite) Slayt
2018 LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru ve Cevapları (Slayt)
2018 LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soru ve Cevapl...
Namaz Ünite Değerlendirme Etkinliği (6. Sınıf 2. Ünite)
Namaz Ünite Değerlendirme Etkinliği (6. Sınıf 2. Üni...
Nisap Nedir? (Renkli Görsel)
Nisap Nedir? (Renkli Görsel)
Zekat ve Sadaka (8.Sınıf II. Ünite) Slayt
Zekat ve Sadaka (8.Sınıf II. Ünite) Slayt
İslam'ı Tanıyalım (4.Sınıf II. Ünite) Slayt
İslam'ı Tanıyalım (4.Sınıf II. Ünite) Slayt

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi SunularıGeçtiğimiz yıl hazırlanan 8. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ünitelerini kapsayan etkileşimli sunumlar .exe uzantılı flash formatında hazırlanarak paylşıma sunulmuştu. Kullanımı kolay olması ve hiçbir ek yazılıma ihtiyaç duymadan bilgisayar ve akıllı tahtalarda kullanılması bu tercihimizde etkili olmuştu. Avantaj ve dejavantajları değerlendirildiğinde flash formatının işlevsel olmasına karşın sağlıklı bir tercih olmadığı şeklinde bir kanaat ortaya çıktı.

Uzantısından dolayı ortaya çıkan virüs uyarıları, akıllı tahtalarda açmak isterken yönetici şifresi isteme gibi bildirilen  çeşitli problemlerden dolayı, bununla birlikte flash formatının mobil cihazlarda işlevsiz kalması gibi sebeplerden ötürü sunulacak bütün etkileşimli sunumların Html5 formatında olacaktır. İnternete bağlanan akıllı tahtalarda ister online görüntüleyebilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız henüz yoksa da Html5 formatında indirip dilediğiniz zaman, dilediğiniz cihazda kullanabilirsiniz.  Ayrıca sunumların ders notu şeklinde çıktısını almak isteyenler için de ilerleyen zamanlarda PDF formatında indirilebir dosyaları siteye eklenecektir.

Bu Sayfayı Paylaş

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Yorumlar (0)

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yaz

Ziyretçi olarak da yorum yapabilirsiniz. Üye Ol veya Giriş to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
DINKULTURU.ORG'da şu an itibariyle 15 farklı kategoride toplam 114 dosya var. Şimdiye kadar 114 dosya farklı kullanıcılar tarafından 383.641 defa indirildi.