Ana Sayfa

SON EKLENENLER

Din ve Hayat - Ünite Değerlendirme Etkinliği (8.Sınıf 3.Ünite)
Din ve Hayat - Ünite Değerlendirme Etkinliği (8.Sını...
Zararlı Alışkanlıklar - Öğretmen Ders Notu (6.Sınıf 3.Ünite)
Zararlı Alışkanlıklar - Öğretmen Ders Notu (6.Sınıf ...
Güzel Ahlak - Öğretmen Ders Notu (4. Sınıf 3. Ünite)
Güzel Ahlak - Öğretmen Ders Notu (4. Sınıf 3. Ünite)...
Zekat ve Sadaka - Ünite Değerlendirme Etkinliği (8.Sınıf 2.Ünite)
Zekat ve Sadaka - Ünite Değerlendirme Etkinliği (8.S...
Zararlı Alışkanlıklar - Ünite Değerlendirme Etkinliği (6.Sınıf 3.Ünite)
Zararlı Alışkanlıklar - Ünite Değerlendirme Etkinliğ...
Zararlı Alışkanlıklar - Bulmaca (6. Sınıf 3. Ünite)
Zararlı Alışkanlıklar - Bulmaca (6. Sınıf 3. Ünite)

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi SunularıGeçtiğimiz yıl hazırlanan 8. sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ünitelerini kapsayan etkileşimli sunumlar .exe uzantılı flash formatında hazırlanarak paylşıma sunulmuştu. Kullanımı kolay olması ve hiçbir ek yazılıma ihtiyaç duymadan bilgisayar ve akıllı tahtalarda kullanılması bu tercihimizde etkili olmuştu. Avantaj ve dejavantajları değerlendirildiğinde flash formatının işlevsel olmasına karşın sağlıklı bir tercih olmadığı şeklinde bir kanaat ortaya çıktı.

Uzantısından dolayı ortaya çıkan virüs uyarıları, akıllı tahtalarda açmak isterken yönetici şifresi isteme gibi bildirilen  çeşitli problemlerden dolayı, bununla birlikte flash formatının mobil cihazlarda işlevsiz kalması gibi sebeplerden ötürü sunulacak bütün etkileşimli sunumların Html5 formatında olacaktır. İnternete bağlanan akıllı tahtalarda ister online görüntüleyebilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız henüz yoksa da Html5 formatında indirip dilediğiniz zaman, dilediğiniz cihazda kullanabilirsiniz.  Ayrıca sunumların ders notu şeklinde çıktısını almak isteyenler için de ilerleyen zamanlarda PDF formatında indirilebir dosyaları siteye eklenecektir.

Bu Sayfayı Paylaş

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
DINKULTURU.ORG'da şu an itibariyle 18 farklı kategoride toplam 126 dosya var. Şimdiye kadar 126 dosya farklı kullanıcılar tarafından 582.845 defa indirildi.